Kabiny niestandardowe

Kabiny niestandardowe to zabudowy o dowolnej kofiguracji i dowolnych wymiarach.

Zabudowy takie najczęściej są wykonywane w systemie bezbrodzikowym – odpływ liniowy lub kratka ściekowa w podłodze. Uzyskujemy wówczas eleganckie bezprogowe  zabudowy prysznicowe. Jeżeli nie ma mozliwości wykonania odpływu liniowego/kratki sciekowej w podłodze ze względu na niedostateczną grubość stropu (dotyczy najczęściej budownictwa tzw. blokowego) można wykonać brodzik z płytek o dowolych wymiarach.
Istnieje trzeci wariant – to wykorzystanie brodzika standardowego i powiększenie jego obszaru poprzez dopłytkowanie  w linii poziomej.

Kabiny niestandardowe to także skosy podsufitowe i wycięcia pod murki (geberit, blaty itp.).

Elementy ruchome (drzwi) mają wahadłowość 180 stopni - otwieranie na zewnątrz lub do środka kabiny.  Drzwi tzw. składane - łamane  mają zastosowanie w małych łazienkach gdzie przeszkodą są  umywalki, sedesy, szafki itp.

Do wykonywania kabin używamy szkła bezpiecznego o grubościach 6 i 8 mm., i różnych strukturach. Elementy łączące ściany ze szkłem to profile aluminiowe lub klamry (łączniki) i zawiasy punktowe (drzwi). Aluminiowy system profilowy jest poddawany obróbce galwanicznej gwarantującej estetykę i trwałość. Podstawowy kolor to satyna mat. Istnieje możliwość innej kolorystyki tej obróbki np. czarny, złoty, ciemny brąz.

Klamry i zawiasy punktowe  są wykonane z mosiądzu i chromowane, lub ze stali nierdzewnej. Do drzwi oferujemy uchwyty jednopunktowe (gałki), pochwyty dwupunktowe pionowe lub poziome. Poziome mogą służyć jako wieszaki do ręczników.

Istnieje możliwość wykonania uchwytów wg życzenia klienta.

Elementami podstawowymi naszych zabudów prysznicowych mogą być:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności. Więcej...